Úpravy blatníků

Kdy je třeba upravit blatníky

Pokud je u elektronu napsáno "Úpravy!", je možné, že jeho použití bude vyžadovat úpravy blatníků. Takové kolo může být buď moc velké, široké nebo má příliš nízké ET (=je příliš vyosené směrem ven z blatníku). Záleží také na šířce použité pneumatiky. V takovém případě neexistuje žádná schválená velikost pneu pro daný elektron a auto, která by šla použít bez úprav blatníku.

Kde upravit blatníky

Úpravy blatníků nedoporučujeme provádět svépomocí. Existuje množství tuningových firem, které se úpravami blatníků zabývají. Náš internetový obchod úpravy blatníků bohužel neprovádí.

V čem úprava spočívá

Úprava blatníků může mít různé podoby. Záleží na tom, o kolik bude třeba blatníky upravit. Úprava má různé podoby. Druhy úprav:
a) úprava vnitřního lemu blatníku - pouze v rámci plastového podběhu
b) úprava vnitřního lemu blatníku včetně kovových částí - tzv. "sklepání lemu"
c) rozšíření blatníku za pomoci povolených prostředků - tzv. "vytažení blatníku"
d) kontrola volného prostoru kolem kola, nastavení dorazu řízení, omezení propružení náprav

Dá se dopředu říct, jak budu muset blatníky upravit?

Bohužel ne. Úprava se provádí vždy až podle konkrétního kola s pneu na autě.

Jak se projeví široká kola?

Pokud je u elektronu informace "Úpravy!" a Vy se rozhodnete v daném případě úpravy neprovést, může se stát, že při zatíženém autě nebo při větším náklonu karoserie budou vnější části pneumatik nebo kol dřít o lemy blatníků. Může dojít k poškození pneu nebo kola, protržení pneu nebo poškození blatníku. Samozřejmě vždy záleží na konkrétní velikosti kola a typu vozu. Někde se problém v praxi nemusí vůbec projevit, někde velmi často. Dá se vycházet z toho, jakou máte na Vašem autě stávající velikost kol a pneu a kolik zbývá místa mezi kolem a vnitřními částmi blatníku.