Zápis kol do TP

Zápis kol do technického průkazu

Chcete mít na autě jiné rozměry disků a pneu, než máte uvedeny v TP? Jde to! Zapište si nový rozměr kol do technického průkazu. Bez souhlasu výrobce vozidla a s plnou zárukou na auto. Pozor! Typový list nelze vystavit k originál sériovým litým kolům od automobilky.

Kola KBA se zápisem - Česko

Elektrony.cz jsou autorizovaným dovozcem a prodejcem kol se schválením KBA. K zápisu nového rozměru kol a pneu vám vystavíme Typový list. Je v něm info o disku, autě, pneu a číslo evropského schválení kola KBA. K Typovému listu dostanete Německý TÜV protokol o zkoušce na konkrétní typ vozu. Jeho překlad mají k dispozici na každém dopravním úřadě, případně si stáhněte Překlad vzoru schválení KBA (ABE) XXX. S Typovým listem a TÜV protokolem zajeďte na kteroukoliv stanici STK, kde vám potvrdí, že kola na autě odpovídají Typovému listu a TÜV protokolu. S potvrzenými papíry vám na vašem magistrátu - odboru registru vozidel a řidičů zapíší nový rozměr kol a pneu do technického průkazu.

Kola KBA se zápisem - Slovensko

Nový rozměr kol a pneu vám zkontrolují na STK a zapíší na příslušném "odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií okresného úradu" jako jednotlivě dovezený komponent s poplatkem 50 EUR. Na požádání vám pošleme potřebný dokument - TÜV protokol, kde je uveden disk, pneu auto a podmínky použití. Vlastník vozidla je povinný změnu údajů v osvědčení o evidenci nahlásit "Policajnému zboru, kde je jeho vozidlo evidované" do 15 dní od provedení evidence změny.

Kola ECE bez zápisu – Česko i Slovensko

Elektrony.cz jsou autorizovaným dovozcem a prodejcem kol se schválením ECE. Kola ECE můžete použít bez dodatečného zápisu do technického průkazu a bez prohlídky na STK.